PROFESJONALNE MASZYNY DO PRODUKCJI ROLET MATERIAŁOWYCH
REXEL ZWIĘKSZA MOŻLIWOŚCI PRODUKCYJNE DZIĘKI NOWEJ OBRABIARCE LASEROWEJ MAZAK
NOWE FILMY PRZEWIJARKO-PRZEGLĄDAREK PP-3 I PRZEWIJAREK P-3
NOWE FILMY NOŻY TAŚMOWYCH R1150, R1000/PB i R1000
LAGOWARKA PÓŁAUTOMATYCZNA DO TKANIN UL-4
SZYBKA I WYGODNA PRODUKCJA MEBLI ZE STOŁAMI TAPICERSKIMI REXEL
BEZPIECZEŃSTWO TAŚMOWYCH KRAJAREK REXEL POPRZEZ ZASTOSOWANIE SAFETY
SPRAWNA I ŁATWA KONTROLA JAKOŚCI ROLET

Aktualności i dofinansowania

Nowa prasa Safan Darley E-Brake 130T Premium

08-09-2021

W związku z dynamicznym rozwojem firma REXEL zakupiła serwoelektryczną prasa krawedziowa E-Brake 130T Premium firmy Safan Darley (Holandia). Prasa tego typu o nacisku 130 T pozwala na szybszą i dokładniejszą produkcję naszych elementów produkcyjnych oraz przyspiesza efektywność wykonania elementów do naszych maszyn i urządzeń.

czytaj więcej

Rodzaje maszyn używanych w przemyśle tekstylnym

06-09-2021

Przemysł odzieżowy to ogromna pula. Jeśli zastanawiałeś się nad założeniem własnej firmy, musisz mieć pełną wiedzę na temat dziedziny i narzędzi zaangażowanych w przetwarzanie.

To biznes, który wymaga znajomości procesu od zera. Dlatego przed inwestycją musisz zbadać cały proces i zastanowić się nad procesem produkcyjnym i rodzajem tkanin...

czytaj więcej

Przewijarko-przeglądarka tkanin i wykrywanie wad produkcyjnych materiału:

02-08-2021

Jako producent i importer tkanin  najważniejsze jest dla nas zadowolenie klienta i jakość naszego produktu. Niezależnie od dostawcy, tkaninę należy wyrywkowo sprawdzić pod kątem potencjalnych wad produkcyjnych – a co za tym idzie, potrzebujemy maszyny, która wydajnie wspomoże kontrolę jakości, ponieważ tkanina musi odpowiadać ustalonym standardom w przemyśle tekstylnym...

czytaj więcej

HFMSA USA 2021

21-07-2021

Home Furnishings Manufacturers Solutions Expo USA to targi którę łączą dostawców oferujących najnowsze produkty, usługi, sprzęt i innowacyjne maszyny, usługi magazynowe, technologiczne, finansowe i logistyczne dla branży produkcji wyposażenia wnętrz. Wydarzenie oferuje również dwudniowy program edukacyjny opracowany przez czołowych liderów w branży, omawiający regulacyjną politykę środowiskową, najnowsze innowacje i nie tylko.

czytaj więcej

Najważniejsze funkcje, bezpieczeństwo, oraz najczęściej zadawane pytania związane z maszynami do przewijania tkanin z modelu P-3

18-06-2021

Maszyny typu P-3 to maszyny do przewijania i przeglądania tkanin zaprojektowane głównie do tkanin, które nie są elastyczne. Służą do przewijania, mierzenia i przeglądania tkanin, a niektóre wersje są dodatkowo wyposażone w odkrawacz. Ze względu na dużą ilość opcji dodatkowych związanych z tą maszyną prezentujemy krótki przewodnik po naszych przewijarkach. 

czytaj więcej

Przewodnik po przemysłowych stelażach do maszyn szwalniczych – który wybrać?

01-06-2021

Stelaż do maszyn do szycia jest dla wielu miejscem pracy, a co za tym idzie, należy zadbać o wybór właściwego stelaża tak, żeby można było z nim wygodnie pracować. Niezależnie od skali produkcji przy inwestowaniu w maszyny i stelaże należy wziąć pod uwagę jakość i ergonomię stelaża przemysłowej maszyny do szycia.
Wybór podstawy pod maszyny do szycia do zadań przemysłowych może być uciążliwym zadaniem ze względu na cenę, zajmowane miejsce, wagę samej maszyny, a także sposobem dostosowania wysokości stelaża (ręczny lub elektryczny)....

 

czytaj więcej

Jak podnieść produktywność w pracy ze stołami krojczymi: 4 przydatne wskazówki

26-05-2021

Stoły krojcze pozostają jednym z najważniejszych elementów wyposażenia krojowni i tapicerni. Są także wykorzystywane w przemyśle odzieżowym, gdzie tkanina odpowiada za nawet 70% kosztów produkcji ubrań. W związku z tym optymalne użycie materiału staje się priorytetem dla producentów – aby zmniejszyć ilość odpad produkcyjny, a zarazem zwiększyć wydajność produkcji, należy optymalnie używać tkanin w procesie produkcyjnym....

czytaj więcej

Jak właściwie użytkować stoły tapicerskie?

21-04-2021

Magazyny, fabryki i zakłady produkcyjne działające w branży tapicerskiej z chęcią wykorzystują pneumatyczne stoły tapicerskie. Dzięki nim mogą zwiększyć produktywność, zmniejszyć liczbę wypadków przy pracy i zaoszczędzić znaczną ilość czasu. To sytuacja korzystna dla każdej firmy, która priorytetowo traktuje dostarczanie klientom towarów wysokiej jakości, jednocześnie dbając o dobro swoich pracowników.

Pneumatyczne stoły tapicerskie to urządzenia, które mimo swojej prostoty konstrukcyjnej i istniejących zabezpieczeń powinny być właściwie używane. Jak z każdym urządzeniem, istnieje ryzyko resztkowe uszkodzeń ciała, jeśli nie są podnoszone lub używane prawidłowo. Jeśli rozważasz zakup pneumatycznych stołów tapicerskich, te wskazówki będą niezwykle przydatne.

Wskazówki dotyczące prawidłowego stosowania pneumatycznych stołów tapicerskich:

czytaj więcej

Nowa automatyczna owijarka palet firmy Pablo

01-02-2021

W związku z dynamicznym rozwojem firma REXEL zakupiła automatyczna owijarka palet firmy Pablo (Polska). Owijarka palet przeznaczona jest do owijania rozciągliwą folią (stretch) lub siatką wszelkiego rodzaju ładunków na paletach. Używana jest do owijania między innymi palet ze stelażami do maszyn szwalniczych.

 

czytaj więcej

Nowa prasa C-Frame SCHULER C-BASEline

28-12-2020

W związku z dynamicznym rozwojem firma REXEL zakupiła prasę mimośrodową znanej na całym świecie firmy SCHULER (Szwajcaria). Prasa tego typu o nacisku 25 T pozwala na szybszą i dokładniejszą produkcję naszych elementów produkcyjnych oraz przyspiesza efektywność wykonania elementów do naszych maszyn i urządzeń.

czytaj więcej

Dofinansowanie: Dotacja na kapitał obrotowy

06-11-2020

FIRMA PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWA REXEL S.C. SŁAWOMIR JAŚKOWIAK, ANETA JAŚKOWIAK
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich 
„Dotacja na kapitał obrotowy”

Celem projektu jest wsparcie przedsiębiorcy w zakresie.....

czytaj więcej

Nowy robot spawalniczy KUKA KR 6

27-08-2020

W związku z dynamicznym rozwojem, firma REXEL zakupiła wysokiej klasy robota spawalniczego światowo znanej firmy KUKA KR 6. Robot spawalniczy takiego typu pozawala na precyzyjne wykonanie spoin wysokiej jakości na elementach naszej produkcji oraz przyspiesza wydajność wykonywania podzespołów do naszych maszyn i urządzeń.

czytaj więcej

REXEL udoskonalił produkty (5 szt.) o zoptymalizowanej konstrukcji oraz zmniejszonym koszcie wytworzenia:

15-05-2020

1. Nóż taśmowy R1000, R1250, R1150, R750, R500(F),

2. Prasa do tapicerowania krzeseł (PDK-1),

3. Stelaż maszyny szwalniczej (Podstawa przemysłowych maszyn do szycia) model: REX-1/HD (Wzór wspólnotowy nr 004362093-0001 z dnia 19.09.2017), REX-2/HD, REX-3 HD,

4. Stół tapicerski (ST-3; wzór użytkowy nr W.117375, patent nr P.383169), ST-3/BR/HD/PE/R/MINI,

5. Stół do cięcia rolet (UK-2, UK-2 ECO, US-1, US-2).

czytaj więcej

REXEL wprowadził innowacje produktowe (2 szt.)

15-05-2020

Zautomatyzowany modułowy robot apteczny do magazynowania oraz wydawania leków, wyposażony w unikalne w skali świata rozwiązania techniczne oraz prasa modułowa do tapicerowania, zwłaszcza siedzisk meblowych.

czytaj więcej

REXEL zwiększa możliwości produkcyjne dzięki nowej obrabiarce laserowej MAZAK

15-05-2020

W związku z dynamicznym rozwojem, firma REXEL zakupiła wysokiej klasy wycinarkę laserową firmy Yamazaki MAZAK SPACE GEAR 510 Mk II .

Dzięki sześciu sterowanym osiom, maszyna ta cechuje się niebywałą elastycznością, co pozwoliło jej na uzyskanie miana DONE IN ONE.

W wolnym tłumaczeniu znaczy to, że na obrabiarce tej można wykonać praktycznie każdą część, o ile część ta przewidziana jest do obróbki laserowej.

Wobec tego można na niej wytworzyć elementy z blach z jednoczesnym ukosowaniem krawędzi czy elementy przestrzenne (np. cięcie w wytłoczkach).

Ponadto urządzenie wyposażone jest w uchwyt obróbkowy, który daje możliwość cięcia kształtowników.

czytaj więcej

NOWE FILMY MASZYN R1150, R1000/PB i R1000

06-05-2020

Zapraszamy do obejrzenia naszych nowych filmów

czytaj więcej

NOWE FILMY MASZYN PP-3 I P-3

03-02-2020

Zapraszamy do obejrzenia 2 naszych nowych filmów

czytaj więcej

Belgrade Furniture Fair 2019, Serbia

08-11-2019

Belgrade Furniture Fair 2019, Serbia

Zawiadomienie o wynikach postępowania dotyczącego zapytania ofertowego nr. 1 z dnia 16.09.2019

22-10-2019

W związku z zakończeniem postępowania o udzielenie zamówienia na zakup, dostawa i montaż wycinarki laserowej, związanej z realizacją projekt pt.: Wzrost innowacyjności i konkurencyjności FPUH REXEL s.c. Sławomir Jaśkowiak Aneta Jaśkowiak dzięki wdrożeniu innowacji procesowej, produktowej i organizacyjnej”...

czytaj więcej

TEXTILLEGPROM 2019, Moscow, Russia

19-09-2019

TEXTILLEGPROM 2019, Moscow, Russia

Zapytanie ofertowe

16-09-2019

Informacje o ogłoszeniu

Termin składania ofert

do dnia 18-10-2019

Miejsce i sposób składania ofert....

czytaj więcej

BEZPIECZEŃSTWO PRZEWIJAREK I PRZEWIJARKO-PRZEGLĄDAREK REXEL P-3L, P-3S, PP-3L, PP-3S

02-09-2019

1) Natychmiastowe zatrzymanie napędu w sytuacjach awaryjnych takich jak wciśnięcie przycisku bezpieczeństwa E-STOP;
2) Brak możliwości ponownego rozruchu bez wykonania odpowiednich czynności przez obsługę (Zabezpieczenie przed samoczynnym rozruchem);
3) Zabezpieczenie maszyny przez zastosowanie specjalnego przekaźnika bezpieczeństwa firmy Omron..

czytaj więcej

Dofinansowanie: Wzrost innowacyjności i konkurencyjności

12-08-2019

FIRMA PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWA REXEL S.C. SŁAWOMIR JAŚKOWIAK ANETA JAŚKOWIAK 
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wzrost innowacyjności i konkurencyjności FPUH REXEL s.c. Sławomir Jaśkowiak Aneta Jaśkowiak dzięki wdrożeniu innowacji procesowej, produktowej i organizacyjnej.”
Celem projektu jest rozwój....

czytaj więcej

BEZPIECZEŃSTWO TAŚMOWYCH KRAJAREK REXEL POPRZEZ ZASTOSOWANIE SAFETY:

08-08-2019
  1. Natychmiastowe (poniżej 1 sekundy) zatrzymanie napędu noża w sytuacjach awaryjnych takich jak:
  • wciśnięcie przycisku bezpieczeństwa E-STOP;
  • pęknięcie taśmy;
  • otwarcie którychkolwiek drzwi;
  1. Brak możliwości ponownego rozruchu bez wykonania odpowiednich czynności przez......
czytaj więcej

Home Furnishings Manufacturing Solutions Expo 2019, HICKORY, NORTH CAROLINA, USA

18-07-2019

TEXTILELEGPROM 2018 RUSSIA

19-09-2018

TEXTILELEGPROM 2018 RUSSIA

Capital do Móvel 50, Paços de Ferreira, Portugalia

26-04-2018

Capital do Móvel 50, Paços de Ferreira, Portugalia

TECHKONFEX 2018, Łódź, Polska

20-04-2018

TECHKONFEX 2018, Łódź, Polska

MAQUITEX, Porto, Portugal

21-10-2017

MAQUITEX, Porto, Portugal

Home Furnishings Manufacturing Solutions Expo 2017, Atlanta, USA

08-06-2017

Home Furnishings Manufacturing Solutions Expo, Atlanta, USA

Interzum 2017, Cologne, Germany

19-05-2017

Interzum 2017, Cologne, Germany

Texprocess 2017, Frankfurt, Germany

09-05-2017

Texprocess 2017, Frankfurt, Germany

REXEL – Firma Przyjazna Naturze

11-10-2016

Celem naszego programu jest propagowanie idei zrównoważonego rozwoju, czyli zarządzanie przedsiębiorstwem w sposób niezagrażający środowisku naturalnemu. Państwo dbacie o rozwój swojego przedsiębiorstwa, a my dbamy o to, by wprowadzony przez Państwa sprzęt po zużyciu nie zagrażał środowisku. Wprowadzony przez Państwa firmy sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera wiele niebezpiecznych substancji, które po zużyciu się sprzętu są ogromnym zagrożeniem. Należy jednak pamiętać, że negatywne konsekwencje nie wynikają z niebezpiecznych substancji, tylko ze złego postępowania z elektroodpadami.

 

czytaj więcej

KYIV FASHION 2016, KYIV, UKRAINE

10-09-2016

KYIV FASHION 2016, KYIV, UKRAINE

Texprocess 2015, Frankfurt-am-Main, Germany

09-05-2015

Texprocess 2015, Frankfurt-am-Main, Germany

R + T 2015 - Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych w Niemczech

01-03-2015

R+T To numer 1 na świecie. Miejsce spotkań, barometr przemysłu i platforma innowacji. Serce przemysłu bije w rytm najważniejszych światowych targów rolet, drzwi/bram i systemów osłony przed słońcem. R+T raz jeszcze zaprezentowało swoją wagę na świecie, przyciągając 60 000 gości, z których ponad połowa przybyła z zagranicy. Przybyli oni ze 122 krajów, by dowiedzieć się przede wszystkim o innowacjach w zakresie rolet, drzwi/bram i systemów osłony przed słońcem. 
Wystawialiśmy stoły krojcze do rolet US-1 i UK-2, windę do kontroli rolet WK-1 i przewijarkę do tkanin ZT-1.

czytaj więcej

REXEL na MosBuild 2014 Moskwa, Rosja

05-04-2014

MosBuild – największa i najważniejsza impreza targowa branży budowlanej w Rosji i Europie Środkowo-Wschodniej – w roku 2014 odbędzie się po raz dwudziesty. 

czytaj więcej

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2014

14-03-2014

Podczas największego spotkania branży budowlanej w Europie Centralnej, swoją ofertę zaprezentowało ponad 1000 wystawców, z czego aż 1/3 stanowiły firmy zagraniczne z 30 państw z całego świata. Na targach zaprezentowano około 300 nowości rynkowych, a 22 z nich wyróżnionych zostało prestiżową nagrodą Złotego Medalu MTP.

czytaj więcej

Mebel 2013, Minsk, Belarus

14-10-2012

Mebel 2013, Minsk, Belarus

FPUH REXEL SC
ul. Radziwoja 11,
61-057 Poznań, Polska

М. +48 697 530 240
Т: +48 61 876 89 46
E: info@rexelpoland.com

Schowek